Drs. Lawrencia Bawuah Dsane

Over de kracht van gedrevenheid
Drs. Lawrencia Bawuah Dsane, fellow gynaecologische oncologie, Erasmus MC
Lawrencia Bawuah Dsane heeft altijd de ambitie gehad om bij te dragen aan de empowerment van vrouwen in Ghana. Het verbeteren van de zorg voor vrouwen daar is haar grote passie.
Al jaren zet zij zich actief in voor voorlichting en screening op het gebied van borst- en baarmoederhalskanker in Ghana. In Ghana en andere lage-inkomenslanden overlijden nog altijd veel vrouwen aan bijvoorbeeld baarmoederhalskanker – vaak doordat er onvoldoende kennis is, symptomen niet tijdig worden herkend, en er geen bevolkingsonderzoek beschikbaar is voor deze veelvoorkomende vorm van kanker. Schrijnende situaties zijn helaas geen uitzondering. Als gynaecoloog zet Lawrencia zich daarom ook in voor de scholing van medisch personeel binnen de verloskunde en gynaecologie in Ghana.
Onder de vlag van stichting Berekum en Breastcare International is de afgelopen jaren hard gewerkt aan diverse projecten, waaronder “The BCI Walk for Cure” en fondsenwerving voor de realisatie van een Comprehensive Cancer Center of Excellence in Ghana – mede mogelijk gemaakt door steun uit Nederland.Dankzij de niet-aflatende inzet van het team kon in oktober 2024 met succes grond worden aangekocht voor de bouw van het centrum – geweldig nieuws!We hopen dat het ziekenhuis binnenkort officieel geopend wordt door de koning van The Ashanti region van Ghana – een bijzondere en historische mijlpaal.